Regional Workshop: “Syrian Refugees and Integration of Syrians” / Bölgesel Çalıştay: “Suriyeli Mülteciler ve Suriyelilerin Entegrasyonu”

 

Suriyeli Mülteciler ve Suriyelilerin Entegrasyonu adlı bölgesel çalıştayı Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Merkezi (BEPAM) ve Uluslararası Kalkınma ve İnsana Yakışır İş Merkezi (ICDD) sahipliğinde düzenlenecektir. Çalıştay Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından finanse edilmektedir.

Türkiye’deki Suriyeli mülteciler ile katılımcı bir tartışma yapmayı amaçlayan çalıştayda özellikle Suriyeli mültecilerin işgücü piyasasına entegrasyonu, Suriyeli mültecilerin yaşama koşulları, sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin mülteciler için iyi ve kapsayıcı bir yaşam ve çalışma koşulları sağlama konusundaki rolü gibi konular yer alacaktır.

The workshop that is titled as “Syrian Refugees and Integration of  Syrians” will jointly hosted by the Bogazici University Centre for Educational Policy Studies (BEPAM) and the International Center for Development and Decent Work (ICDD). It is financed by German Academic Exchange Service (DAAD).

The workshop is aimed to have a participatory discussion on the Syrian refugees in Turkey particularly with regards to the issues of integration of Syrian refugees into the labour market, living conditions of Syrian refugees, and the role of trade unions and civil society organizations on providing decent and inclusive living and working conditions in Turkey.

For the detailed information on the programme and the pictures of the event please follow the links in below:

Etkinlik programı ve etkinlikten görseller için aşağıdaki linklere tıklayınız:

https://gluturkeyalumninetwork.wordpress.com/2017/01/29/suriyeli-multeciler-ve-suriyelerin-entegrasyonu-uzerine-bolgesel-calistay-programi/

https://gluturkeyalumninetwork.wordpress.com/2017/02/20/regional-workshop-syrian-refugees-and-integration-of-syrians-bolgesel-calistay-suriyeli-multeciler-ve-suriyelilerin-entegrasyonu/

The organizing team/Organizasyon ekibi

Türkiye:

Dr. Meral Apak –Boğaziçi Üniversitesi

Dr. Gaye Yılmaz- Global Labour University Mezunu

Demet Ege –Boğaziçi Üniversitesi

Özge Berber Ağtaş – Global Labour University Mezunu

Pınar Yenigün – Global Labour University Mezunu

Zeynep Ekin Aklar – Global Labour University Mezunu

Dr. Tolga Tören- Global Labour University Mezunu

Yrd. Doç. Polat Alpman – Yalova Üniversitesi

Doç. Dr. Saniye Dedeoğlu– Muğla Üniversitesi

Muzaffer Şişli – Global Labour University Mezunu

Cihan Hüroğlu- Friedrich Ebert Stiftung

Diyar Erdoğan- Çalıştay Görevlisi / Global Labour University Mezunu

Almanya:

Prof. Dr. Christoph Scherrer – Kassel Üniversitesi

Simone Buckel – Kassel Üniversitesi International Center for Development and Decent Work (ICDD)

Dr. Frank Hoffer – International Labour Organization (ILO)

İsmail Doğa Karatepe – Kassel Üniversitesi

Advertisements